Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Кои се вашите цени?

Нашите цени се предмет на промена во зависност од понудата и други пазарни фактори. Ние ќе ви испратиме ажурирана ценовникот по вашата компанија Контактирајте не за повеќе информации.

Дали имате количина минимална цел?

Да, ние бараме сите меѓународни налози да имате тековен Минимум цел количество. Ако сте во потрага да се препродава, но во многу помали количини, ви препорачуваме да го зголеми вашиот количина за да се постигне нашата најдобра цена.

Може да ви дадат соодветната документација?

Да, ние може да обезбеди најмногу документ и сертификати за анализа / усогласеност; осигурување; Потекло, како и други документи за извоз, каде што е потребно.

Што е просечната времето за води?

за примероците

Водството време е за 7 дена БЕСПЛАТНО за полнење и наполнете само за трошоците на товар.

За масовно производство

Водството време е 20-30 дена по добивањето на уплатата на аконтацијата. На времето за да стане ефективна кога: (1) дека сме добиле вашиот депозит, и (2) имаме вашата конечна одобрување за вашите производи. Ако нашите доведе пати не работат со крајниот рок, ве молиме одете врз вашите барања со вашиот продажба. Во сите случаи, ние ќе се обидеме да се приспособат на вашите потреби. Во повеќето случаи, ние сме во состојба да го стори тоа.

Какви видови на начини на плаќање не ги прифаќате?

Може да се направи на плаќање на банкарска сметка, T / T, L / C:
30% депозит во однапред, 70% биланс против копија на B / L.

Што е гаранција на производот?

Ние гаранција на нашите Тешкиот и еколошките за 5 години, освен за неправилно работење со луѓе.

Нашата заложба е на ваше задоволство со нашите производи. Во гаранција или не, тоа е културата на нашата компанија за адреса и решавање на сите прашања на клиентите на задоволството на секого

Дали ви гарантира сигурно и безбедно испорака на производи?

Да, ние секогаш ги користиме високо квалитетни извоз пакување.

Како за такси превозот?

Превозот цена зависи од начинот на кој ќе изберат да добие стока. Express е нормално најмногу најбрзиот, но, исто така, најскапиот начин. Од страна на бродскиот транспорт е најдобро решение за големи количини. Токму товарни стапки ние само може да ви даде, ако ние ги знаат сите детали на количина, тежина и начин. Ве молиме контактирајте не за повеќе информации.

Како можам да го инсталирате алишта?

Ние обезбедуваме детални инсталирате настава за секој тип на полица. Доколку е потребно, ние исто така нудиме инженери видеа бесплатно.

Како можам да го добиете брзо цитат?

(1) големината на магацин?

(2) палети решетката димензија: Висина * Длабочина * Должина?

(3) Како многу слоеви?

(4) Се поврзува капацитетот на секое ниво? (Ако е можно, може да ви љубезно ми кажете што вашата стока се?)

(5) боја RAL?

(6) Колку заливи (комплети)?

Сакаат да работат со САД?